Žiaden cieľ nie je vysoko

Žiaden cieľ nie je vysoko

Písal sa rok 2012. Celá udalosť, ktorú organizovalo združenie Laura, sa uskutočnila v Humennom, presnejšie na Lipovej 23 ( u sestier FMA) a v telocvičniach Strednej zdravotnej školy a Spojenej cirkevnej školy. Ide o volejbalový turnaj, ktorého priebeh bol zdokumentovaný a zachytený aj na fotografiách.

 

Voljbalový turnaj, známy aj ako "eMeM cup" sa odohral 5.5.2012. Začal sa klasickou sv. omšou o 9:00. Nazbierali sa tam staré známe tváre, ale aj nové, predtým nevýdané. Vzhľadom na to, že sa v dátume nachádzajú dve pätorky dopadol na jednotku aj napriek niektorým organizačným nedostatkom. Turnaja sa zúčastnilo 12 družstiev, ktoré sa rozdelili do štyroch skupín (A,B,C,D)po troch. Hralo sa systémom každý s každým. Skupiny A a B hrali na SZŠ a skupiny C a D na SCŠ. Prví dvaja zo skupiny postupovali ďalej na SCŠ kde sa hralo o 1.-7. miesto. Poslední zo skupín išli bojovať o 8.-12. miesto na SZŠ. Zápasy sa hrali na dva výťazné sety, pričom sa hrali do 20 bodov s dvojbodovým rozdielom kdešto pri zápasoch o umiestnenie sa sety hrali do 25 bodov taktiež s dvojbodovým rozdielom. V oboch prípadoch sa timebreaky hrali do 15 bodov bez dvojbodového rozdielu. Laicky povedané, kto dosiahol ako prvý 15. bod vyhral. Umiestnenie na prvých troch miestach: Mladí športovci, Sparta a Lenka.


Všetky miesta boli odmenené a prvé tri dostali aj medailu v podobe fidorky. Na obed sa všetci hráči a zúčastnení posilnili vynikajúcim guľášom. Spoločne sme si navzájom vytvárali priateľskú a zároveň  športovú atmosféru. V každej telocvični to vrelo a hráči horlivo bojovali o každú loptu.


Počas celého turnaja sme sa držali výroku známeho fyzika Alberta Einsteina: "Žiaden cieľ nie je tak vysoko, aby ospravedlnil nečestné smetódy." Už teraz sa na Vás tešíme budúci rok.

MichaEla

30.08.2012 23:25