Žirafky a Malý princ

Žirafky a Malý princ

V SCVČ a stredisku Laura v Humennom funguje nespočetné množstvo stretiek. Lentilky, Jahôdky. Buchty z Marsu, Myšičky atď., sa pravidelne stretávajú raz do týždňa a výnimočne na nocovačke. Žirafky sa na tej svojej vzdelávacej 16-17.12. stretli s Malým princom.

Stretnutie 9 dievčat vo veku 4. ročníka na základnej škole bolo tematicky zamerané na spoznanie vlastnej osoby a predovšetkým spoznanie sa navzájom, vsadené do príbehu Malého princa. Každá účastníčka si vyrábala vlastnú planétu, ktorú charakterizoval vek, záľuby, rodina a mnohé iné podstatné informácie. Tak ako ich nový kamarát aj ony dostali živú ružu v podobe levanduľového vrecka, o ktoré sa počas celého podujatia starali a neskôr si ju odniesli  aj domov.

Okrem cestovania po planétach, sa piekla aj torta, aby sa  oslavovali narodeniny predovšetkým jednej členky, ale aj všetkých, ktoré ich mali presne do dátumu nocovačky.  Tesne pred filmom, ktorý samozrejme bol o Malom princovi dievčatá skúšali kresliť podľa navigácie druhého a tiež rozmýšľali nad tým, ako vytrhať „baobabi“- niečo nesprávne zo svojho srdca.

Žirafky a Malý princ sa spoznali aj vďaka ich vedúcim animátorke Terke Vinčurovej a sestre Márií Královičovej, ktoré tento školský rok vzdelávajú rovesnícku skupinu s plným nasadením.

Pre ilustráciu prikladáme foto: http://sclaura.sk/foto/zirafky-a-maly-princ-16-17-12-2017-zl/

 

Dagmara Čepelová

18.12.2017 14:41