Dobre je nám tu, postavme si tri stany

Dobre je nám tu, postavme si tri stany

Tento rok sme sa v Košiciach na sídlisku KVP držali tohoto citátu počas prímestského tábora Divoký východ - a počas celého týždňa sme bývali v stane. V pondelok 09.07. sme zaregistrovali nevídaný úkaz.

Na mape Európy, na Slovensku, v Košiciach priamo na našom sídlisku vzniklo nové mestečko s nevšedným názvom "Koštown". Jeho obyvateľstvo sa delilo na "bledé tváre - cowboyov" a národnostnú  menšinu "červených bratov -indiánov".


Prvé chvíle budovania mestečka prebiehali napriek etnickým rozdielom v pokoji a harmónii pri hrách a zábave. Pohodu však už druhý deň ráno narušili nezhody medzi obyvateľmi mestečka, ktoré vyvrcholili bojom o ovládnutie Koštownu. V stredu ráno organizovaná skupina "čiernych banditov", ktorá si tiež robila zálusk na toto teritórium prepadla rozhádaných obyvateľov mestečka.  Doručila im ultimátum, aby sa do dvoch dní vysťahovali. Boj proti spoločnému nepriateľovi zmieril naoko nezmieriteľné skupiny indiánov a cowbojov. Zjednotenie skupín podporila aj hlava spriateleného samosprávneho územia - starostka MČ Košice - Sídliska KVP pani Iveta Kijevská.  Nie len kvôli dažďu,ale aj potrebe doplnenia financií, sa obyvatelia vo štvrtok venovali "hazardu" v kasíne. Výhry však putovali do spoločnej kasy a jednotlivé skupiny sa museli dohodnúť na ich racionálnom využití. V piatok ultimátum vypršalo a obyvatelia Koštownu v urputnom vodnom boji napokon definitívne  porazili čiernych banditov. Takže všetko dobre dopadlo...

PS: No zaujímavosťou nášho mestečka bolo aj to, že deti ktoré chceli mohli zostať pri hrách až do večerných hodín a potom mohla prísť i mládež pozrieť si v stane premietanie filmu do 22.00. Tento nový pokus mal príjemné ohlasy, takže uvidíme, či na rok postavíme opäť "tri stany", keďže nám bolo dobre.

Martina Š.

30.08.2012 23:41