,,Ja nie som tučná panda, som najtučnejšia panda.“

,,Ja nie som tučná panda, som najtučnejšia panda.“

26. februára sa stredisko Laura premenilo na Údolie mieru, kde sa Po, nešikovná, avšak Kung Fu milujúca panda, stala po náročnom výcviku dračím bojovníkom a porazila nepriateľa - Tai Lunga. Celé tri dni mal Po po svojom boku zúrivú päťku vytvorenú zo skupiniek podľa jej odvážnych bojovníkov: Modlivku, Žeriava, Zmiju, Tigricu a Opicu.

V pondelok sme sa spolu s Poom túžili dostať do Nefritového paláca, kde sa konal výber dračieho bojovníka. Najprv sme však museli splniť stanovištia, aby sme si mohli kúpiť vstupenky. Poobede sme vyrábali masky a výzdobu na slávnostný ceremoniál, počas ktorého predviedla každá skupina svoj pokrik. Potom sa Poovi splnil sen, Majster Oogway ho vybral za dračieho bojovníka.

Utorok sme prežívali s múdrosťou prítomnosti a využili ju na výcviku. Zvládli sme úlohy, presun k Saleziánom i získavanie dračieho zvitku. Po príchode naspäť sme sa dozvedeli, že zlý bojovník Tai Lung utiekol z väzenia a chce napadnúť Údolie mieru.

V stredu sme zbierali časti básničky, aby sme zistili, proti komu stojíme a kde sa nachádza zúrivá päťka. Našli sme ju na Hrádku, no nepriateľ neskôr uniesol niekoľko našich obyvateľov, tak sme hľadali aj ich.

Po príchode naspäť sa začal boj proti Tai Lungovi, ktorý Poa podcenil:

,,Nemôžeš ma poraziť, ty obyčajná, tučná panda!“

,,Ja nie som tučná panda, som najtučnejšia panda.“

Po jediným úderom Tai Lunga zložil na zem a všetci sme boli zachránení.

 

Nasledovala oslava a s ňou vyhodnotenie tábora. Najviac bodov nazbierala skupinka Tigrica, no nikto neodišiel bez odmeny - misky, vifonky a sladkosti. Každý bojovník dostal jedinečný zvitok a strávil ešte trochu času v skupinke.

Myšlienku, ktorou sa niesol celý tábor, sme s Poom prežili spoločne:

,,Priateľstvo je to, čo ti pomáha naplniť tvoj sen.“

 

viac fotiek nájdete tu smiley

Kristína Jakubů

02.03.2018 10:17