Srdce draka v Rožňave

Srdce draka v Rožňave

Oratko Laury a Domky v Rožňave sa počas jarných prázdnin od 28.2. do 1.3.2024 premenilo na vikingský ostrov Berk. Hneď v prvý deň čelili hrozbám dračieho útoku, ale čo všetko ich za tri dni stretne, mnohí ani netušili.

Vzhľadom na neustávajúce dračie útoky sa náš slávny náčelník Chladnobrv rozhodol zapojiť do dračieho výcviku aj asi 40 nových, mladých, nádejných vikingov. Tí sa pod vedením trošku skúsenejších vikingov, ak nerátame jeho syna Štikúta, zaúčali v umení zvíťaziť nad drakmi.

Trénovali svoju rýchlosť, silu, húževnatosť, úhybné manévre i protipožiarne opatrenia. Išlo im to celkom dobre a možno by z nich boli vikingovia podľa predstáv samotného Chladnobrva, keby nebolo Štikúta. Ten síce zostrelil draka, ale ho nezabil. Navyše ho oslobodil a snažil sa ho viac spoznať, stať sa jeho priateľom. Získal srdce draka pre vikinga naozaj netradičným spôsobom. Nuž a nádejní vikingovia sa nechali strhnúť jeho príkladom.

Druhý deň dokonca vo dvojiciach strážili pred všelijakými hrozbami (a samozrejme Chladnobrvovi za chrbtom) dračie vajíčko. Niektorí síce zistili, že je uvarené a tak sa oň s chuťou postarali, ale to nikomu nepovedzte. Pomedzi to sa stretli s viacerými drakmi, ktoré mali možnosť poraziť alebo si ich získať za priateľov. Asi tušíte, čo si vybrali.

Šťastný koniec však oddialil náčelník, ktorý toto kamarátstvo s drakmi neschvaľoval. Nahneval sa na svojho syna a vybral sa zničiť celý Dračí ostrov. Nevedel však, že tam žije skutočne zlý a obrovský drak. Štikútovi nakoniec pomohli jeho priatelia a samozrejme aj všetci nádejní vikingovia. Spolu zachránili náčelníka, všetkých vikingov aj drakov a porazili zlého draka. Náčelník Chladnobrv bol napokon na svojho syna a na nás všetkých veľmi hrdý. Zistili sme, že každý zás je potrebný, každý má v sebe niečo dobré a spolu toho môžeme veľa dokázať.
Dokázali to nielen detskí vikingovia, ale aj ich trochu straší kamaráti. Pre viacerých z nich to bola prvá animátorská skúsenosť a zvládli ju naozaj veľmi pekne.

Ďakujeme všetkým animátorom, deťom, ich rodičom, ale aj ďalším dobrodincom, vďaka ktorým bol tento tábor naozaj rodinnou udalosťou.

 

Laura

17.03.2024 08:34