Už sme blízko neba ! alebo ďalší rok v šamorínskom oratku za nami

Už sme blízko neba ! alebo ďalší rok v šamorínskom oratku za nami

Takmer v polovici prázdnin, keď už niekomu chýbajú spolužiaci a zážitky s nimi, dobre padne zaspomínať na to, čo sme pekné počas roka prežili. Kde? V našom oratku v Šamoríne!

Počas celoročného cestovania s našou leteckou spoločnosťou  sme navštívili päť  kontinentov a na nich rôzne kultúry, rasy, móresy.

V Južnej Amerike sme sestre Márii Troncatti asistovali pri záchrane zraneného Šuara, samozrejme s veľkou dôverou v Božiu pomoc. Tá sa nám zišla aj v Ázii, v Číne, kde sme spolu so svätým Alojzom Versigliom a Kalixtom Caravariom bránili svoju vieru a vyslobodzovali zajatú babičku.  V Austrálii sme sa spolu so sestrou Máriou MacKillop učili pozerať na svet okolo očami srdca, ktoré vidí, kde a ako môže pomôcť šíriť dobro a radosť. O to sa snažil aj Sean Devereux v Afrike. Ukázal nám, že férová hra a spoločné povzbudzovanie prinesie viac radosti ako podvod a výsmech.  

Nuž a v Európe mala naša letecká spoločnosť viacero zastávok. Spolu s Miškom Magonem, Dominikom Saviom, Pierom Giorgiom Frassatim a samozrejme aj spolu s Laurou Vicuňou z Južnej Ameriky sme sa dostávali celý rok bližšie k nebu.

Naše letecké preukazy nám pomáhali aj na záverečnom oratku 18. júna, kde sme opäť stretli tých, ktorí nás už čakajú v nebi. Cez rôzne súťaže a disciplíny, ktorými sa nám ešte raz po celom roku pripomenuli aj so svojou cestou k svätosti, sme získavali body potrebné na kúpu zaujímavých cien v babičkinom obchode.

Okrem týchto pamiatok nám však snáď ostáva aj kopec nových kamarátov, letecký preukaz a chuť ozaj sa raz dostať do neba.

Petra Vašková

31.07.2014 19:41