Cesta na Madagskar

Cesta na Madagskar

Tento rok sa deti spolu s animátormi rozhodli vydať na cestu na Madagaskar, ktorá im trvala od 14. do 18. augusta. Počas týchto dní sa deťom podarilo zažiť veľa nových dobrodružstiev, priateľstiev ale aj skúseností, na ktoré budú ešte dlho spomínať.

Prvé dni sú vždy najťažšie, to však neplatilo pre žarnovický denný tábor plný šikovných a odhodlaných detí, že práve oni budú tento rok so svojim tímom prví. Každý správny tábor má tímy s vlastnými vlajkami a tak sa deti vrhli do ich výroby. Každý tím sa pokúsil čo najlepšie vyobraziť svojho maskota, a to bol jeden zo známej štvorice Alex, Márty, Glória a Melman. K prvým dňom patrí aj zoznamovanie sa, a preto sme chceli aby sa deti medzi sebou čo najlepšie skamarátili. O to sa postarali interaktívne hry, ktoré pomohli nielen deťom ale aj animátorom lepšie sa spoznať.


Najviac skúseností a zážitkov deti nabrali na výlete do Banskej Štiavnice, kde sme najprv navštívili šermiarov (Vir Fortis), ktorí nám veľmi podrobne opísali, ale aj ukázali aké zbrane sa používali v boji po celom svete. Po názornej ukážke si deti mohli  a rôznych stanovištiach pod dozorom vyskúšať streľbu z luku, hádzanie sekerkami a oštepom alebo si mohli vyskúšať ako ľudia zabávali kráľa žonglovaním. Nie len deti, ale aj animátorov toto živé a zaujímavé predstavenie veľmi bavilo a so zážitkom na celý život sme sa pobrali ďalej na našej ceste na Madagaskar. Našou ďalšou zastávkou bola ZŠ Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach, ktorá sa od iných škôl odlišuje vo výučbe sokoliarstva. Deti tu mohli vidieť ozajstnú  veľkosť a rýchlosť našich i zahraničných lietajúcich dravcov. O program, ktorý nenudil nikoho, sa postarali veľmi šikovní žiaci a zamestnanci ZŠ. Ako ukončenie programu si pre nás pripravili prehliadku ich areálu, ktorý oslovil každého, a všetci sme bez slov sledovali krásy našej prírody.


Keďže Madagaskar je štát obklopený vodou, deti museli byť pripravené na mokré osvieženie, o ktoré sa postarali vodné súťaže (ale aj animátori ). Tento deň si deti mimoriadne užili, nie len kvôli prijemnému osvieženiu v horúcich letných dňoch, ale aj kvôli oblievaniu svojich obľúbených animátorov. Ako je dobre známe, nik v tento deň neostáva suchý, všetci sme s úsmevom na tvárach a s mokrými tričkami išli unavení domov.

„Kiežby bol tento tábor aspoň o týždeň dlhší.“ „Dúfam že o rok budem s tebou v tíme.“ „Ešte nechcem, aby sa to skončilo.“ Aj s takýmito vetami sa deti lúčili s animátormi, keď si balili svoje zaslúžené odmeny do tašiek. Nie len deti a animátori boli s vydareným týždňom veľmi spokojní, ale aj rodičia. Prišla nám nejedna ďakovná správa plná pozitívnych slov ako si to ich deti veľmi užili, a že nám ich s radosťou zveria aj budúci rok.


Za toto Vám v mene všetkých animátorov ďakujeme a tešíme sa na Vás budúci rok.

Projekt realizovaný s finančnou podporou mesta Žarnovica a MŠVVaŠ SR.

 

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v oblasti práce s mládežou,  ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže.

Laura

28.09.2023 14:36