Dolný KubínNové ihrisko pre naše stredisko

Nové ihrisko pre naše stredisko

Dolný Kubín |

V našom kubínskom mládežníckom stredisku už dlhšie s mladými snivame o rekonštrukcií štrkového "dolného" ihriska pri našom SCVČ Laura na Banisku. Na tomto ihrisku sa pred 13 rokmi zrodil napr. aj volejbalový turnaj KubCup :) Čítať ďalej »


Volejbal spojil Slovensko

Volejbal spojil Slovensko

Dolný Kubín |

Už po trinástykrát a stále s očakávaniami a nadšením ako pri prvom KubCup turnaji vôbec, sa v prvomájový víkend Dolný Kubín zaplnil volejbalistami. Od Michaloviec až po Bratislavu a od pätnásťročných až po vitálnych päťdesiatnikov sa v duchu fair-play hrali zápasy celý víkend. Šesť športových hál zaplnilo okolo 300 hráčov. Čítať ďalej »


36 tímov zažilo pohodový volejbalový turnaj

36 tímov zažilo pohodový volejbalový turnaj

Dolný Kubín |

Dvanásty ročník najpohodovejšieho amatérskeho volejbalového turnaja KubCup ani tentokrát nesklamal, ba dokonca prekvapil dňom navyše. Od 30.4 do 3.5. 2015 to v Dolnom Kubíne žilo volejbalom. Organizátorov z Laury, združenia mladých, potešila vysoká účasť. Pod sieťou sa stretlo 36 tímov z celého Slovenska. Čítať ďalej »
Kubcup 2014 je za nami

Kubcup 2014 je za nami

Dolný Kubín |

Druhý májový týždeň patrí v Dolnom Kubíne už niekoľko rokov volejbalu. A nebolo to inak ani teraz. Jedenásty ročník turnaja amatérskych družstiev Kubcup, ktorý je usporiadaný po záštitou Laury, združenia mladých sa tento rok konal od 9. do 11. mája. Týmto krásnym loptovým športom počas tohto víkendu žilo približne 350 účastníkov. Čítať ďalej »


Lepšie ako telenovela

Lepšie ako telenovela

Dolný Kubín |

Séria na pokračovanie. Napätie a dynamika. Zápletky zo života. „Kedy už bude ďalšie?!“ Markov výkrik na FB. Aj on patrí ku skupine mladých z rôznych škôl Dolného Kubína. Pravidelné mesačné stretnutia od decembra do júla posilňujú spolupatričnosť partie. Čítať ďalej »Hľadajme kľúče od Božieho kráľovstva

Hľadajme kľúče od Božieho kráľovstva

Dolný Kubín |

Druhý júlový týždeň usporiadali sestry saleziánky s dolnokubínskymi animátormi v Bobrovci tradičný detský tábor. Deti prežili dni plné zábavy i poznávania. Tentokrát však so špeciálnou motiváciou – získať štyri kľúče od truhlice pokladov. Čítať ďalej »