Archív
Prichádza... Ale kto?

Prichádza... Ale kto?

Projekt:Vianoce! |

Svätý Ján Zlatoústy píše: „Pre Židov to bolo nemalé obvinenie. Títo, čo nemali zrak, prijali vieru len z počutia a oni, čo zrak mali, nedosvedčujú zázraky, ktoré sa diali. A všimni si aj ich túžbu: neprišli len tak, ale s krikom a nežiadali nič iné než milosrdenstvo.“ Čítať ďalej »


Pevné základy

Pevné základy

Projekt:Vianoce! |

Nemusíme byť stavební inžinieri ani architekti na to, aby sme pochopili, že na niečom tak jemnom a povrchnom ako je piesok (nachádzajúci sa zvyčajne na povrchu) sa pevné základy domu postaviť nedajú. Čítať ďalej »Tvorivo sme tvorili

Tvorivo sme tvorili

Trnava |

Medzi obľúbené akcie počas roka patria určite u nás v stredisku v Trnave aj adventné tvorivé dielne. A preto sme vymysleli spôsob, ako sa môžeme navzájom potešiť a spríjemniť si tieto predvianočné chvíle. Čítať ďalej »


Kto získa tajný denník? alebo špionská hra v Laure

Kto získa tajný denník? alebo špionská hra v Laure

Dubnica nad Váhom |

Hoci je činnosť Laury aj v stredisku Dubnica nad Váhom pozastavená vzhľadom na pandémiu, tento týždeň sa okolo jej plota častejšie pohybujú niektoré dievčatá. Nie je ich veľa, aspoň nie naraz, ale tvária sa až podozrivo nenápadne a hoci nevstupujú dnu, z vonkajšej strany plotu sa vždy snažia niečo vziať. Nie, nejde o vandalizmus, ale o hru stretka Crazy girls. Čítať ďalej »Poďte za mnou

Poďte za mnou

Projekt:Vianoce! |

Predstavme si Ježiša, ktorý práve dnes kráča okolo nás. Uprostred akej situácie nás nájde? Cirkevný otec Remígius píše, že Ježiš videl apoštolov skôr duchovne, než telesne, lebo zhliadol na ich srdcia. Čo by dnes našiel Ježiš v mojom srdci? Čítať ďalej »


Bdejte!

Bdejte!

Projekt:Vianoce! |

Fráza ,,Maj sa na pozore“ sa veľmi často nepoužíva, ale nie raz si ju pamätám od starších – Buď opatrný/á, dávaj si (na seba) pozor. Občas tieto priania zneli z ich strany trochu otravne alebo nedôverčivo (akoby som niečo nedokázala zvládnuť), ale neskôr som ich začala používať aj ja. Čítať ďalej »