Správy


Ako sme Kurzovali v Liptovskej Štiavnici...

Ako sme Kurzovali v Liptovskej Štiavnici...

správa |

Prvý kurz, tzv. iniciácia, sa konala v termíne 9. – 11. 10. 2015 v domčeku Carmagnola v Liptovskej Štiavnici. Cieľom kurzu bolo oboznámiť účastníkov s myšlienkami Ciest zrenia a ukázať im nový pohľad na vedenie stretka. Podnietiť ich rozmýšľať nad svojimi „stretkáčmi“, akí sú, čo potrebujú k rastu a ako im to skrz stretko čo najlepšie dať. Čítať ďalej »


Vstúp do digitálnej džungle!

Vstúp do digitálnej džungle!

správa |

Zaujímaš sa o webové stránky, ich tvorbu alebo ako písať dobré články ? Ak študuješ na strednej alebo vysokej škole je tu pre teba jedinečná príležitosť. Viac inforácii o projekte Digital Jungle sa dozvieš v článku! Čítať ďalej »


Na Tržnici v Žiline

Na Tržnici v Žiline

správa |

Školenie výchovného programu „Cesty zrenia,“ určené pre absolventov jesenných kurzov, ktorí vedú stretká vyšších vekových etáp sa uskutočnilo v dňoch 2-3.10. v Žiline. Tržnica nápadov bola zrealizovaná po ročnej prestávke, a pri jej uskutočňovaní sa angažovali aj animátorky z miestneho saleziánskeho strediska. Čítať ďalej »Škola pre animátorov otvára nové kurzy!

Škola pre animátorov otvára nové kurzy!

správa |

Škola pre animátorov (ŠpA) z dielne Domky je sériou štyroch kurzov, prostredníctvom ktorých si účastníci môžu prehĺbiť vedomosti, zručnosti a postoje v štyroch témach, ktoré súvisia s animátorstvom (1. Animátorstvo a preventívny systém, 2. Osobné stretnutie a sprevádzanie, 3. Odovzdávanie viery – povolanie animátora, 4. Hodnota spoločenstva). Čítať ďalej »


Pozvanie na Cesty zrenia

Pozvanie na Cesty zrenia

správa |

Tím Ciest zrenia opäť pozýva animátorov, ktorí majú stretká a chcú vedieť niečo viac, ktorí chcú byť lepšími animátormi a chcú načerpať inšpiráciu na stretká, na kurzy Tržnica nápadov a Kurz pre animátorov I. Ideš do toho? Čítať ďalej »Don Bosco oslavoval 200. narodeniny!

Don Bosco oslavoval 200. narodeniny!

správa |

„Aj ty môžeš byť HISTORY MAKER! Rátam s tebou na mojej oslave!“ Takto znela pozvánka dona Bosca na oslavu jeho veľkolepých 200. narodenín, ktorej sa 5. júna zúčastnilo vyše 1 500 gratulantov. Čítať ďalej »


Médiá ako forma vzdelania

Médiá ako forma vzdelania

správa |

Projekt Mediálna škola pre školy pokračoval aj v roku 2015, kedy lektori projektu navštívil dve stredné školy. V mestách Šaštín - Stráže a Košice sa študenti prostredníctvom lektorov dozvedeli novinky z oblasti médií, psychológie a fotografovania, ktoré im dajú vhľad do problematiky a naučia ich kriticky myslieť. Čítať ďalej »


Don Bosco birthday party!

Don Bosco birthday party!

správa |

Tento rok je pre saleziánsku rodinu na celom svete rokom veľkolepých osláv 200. výročia od narodenia zakladateľa saleziánov dona Bosca. Tento rok je teda príležitosťou viac ďakovať, modliť sa a nechať sa inšpirovať „Tvorcom histórie“. Čítať ďalej »