Forty For You


Kto slúži, bude prvý!

Kto slúži, bude prvý!

Forty For You |

Byť prvý znamená slúžiť?! To si snáď Ježiš robí dnes srandu?! Veď mne sa páči súťažiť, vyhrávať, zanechať po sebe niečo veľké, prípadne získať významné miesto, ako chceli Jakub s Jánom. No takto to nefunguje. S výhrami často prichádza túžba po ďalších úspechoch a nahlodávajúca pýcha. Takýchto nás Pán nielenže nechce mať, On pyšných služobníkov nepotrebuje. Veď tí budú pracovať pre seba, nie pre Čítať ďalej »


Zhora dole a zdola hore!

Zhora dole a zdola hore!

Forty For You |

Sv. don Bosco, zakladateľ rehole saleziánov, sa venoval chudobným chlapcom z Turína. Vychovával ich, učil ich katechizmus... no nie len to. Nebol to len učiteľ. Bol to hlavne jeden z nich. Nerobil zo seba niekoho viac, niekoho, kto len dohliadal nad ich výchovou a vzdelaním. Bol ten, ktorý sa znížil na ich úroveň, zapojil sa do hry s nimi ako jeden z nich. Ten, ktorý chodil a „žobral“ o miesto pre Čítať ďalej »


Ježiš ti to raz všetko vráti!

Ježiš ti to raz všetko vráti!

Forty For You |

Inými slovami by sa to dalo povedať: ,,Nerob druhým to, čo nechceš aby robili tebe,“ alebo opačne: ,,Rob druhým to, čo chceš, aby robili tebe.“ Ježiš nás vyzýva k tomu, aby sme sa milovali navzájom a neodsudzovali jeden druhého. Často nás odrádza, že nám podaktorí dobrotu a láskavosť odplácajú nenávisťou a egoizmom. Ale Ježiš to všetko vidí a raz nám to tisícnásobne vráti. Ani si nevieme Čítať ďalej »


Modlitba = neobyčajne zázračný rozhovor

Modlitba = neobyčajne zázračný rozhovor

Forty For You |

Ježiš vzal svojich troch, aby im ukázal, čo dokáže „jeden obyčajný rozhovor“. Zažiaril, zmenil sa, stretol sa s prorokmi, počul hovoriť Boha... proste, slovami Petra – bolo im tam dobre. A čo ja? Ako som na tom? Po modlitbe nielen človek, ale ani Ježiš neostal rovnaký. Ako mení modlitba mňa? Žiarim po rozhovore s Bohom i ja? Potom sa Ježiš s Eliášom a Mojžišom začal baviť o svojom odchode. Čítať ďalej »


Misia č. 1: Rozdávaj lásku

Misia č. 1: Rozdávaj lásku

Forty For You |

Ten, ktorý vymyslel logiku od nás chce, aby sme ju porušili, aby sme sa na ňu vykašľali a robili úplný opak toho, čo nám vraví naša ľudská prirodzenosť. Milovali nepriateľov, modlili sa za tých, čo nás nenávidia. Fúúú, to je poriadne tvrdý oriešok. Ono by sa to aj dalo a dokonca celkom ľahko – rozdávať lásku. Kebyže ju jednoducho len tak posúvame ďalej. Možno keby sme sa stále držali v Čítať ďalej »


Aj dnes pracujem na svojom srdci

Aj dnes pracujem na svojom srdci

Forty For You |

Skús si predstaviť ako sa Ťa to Ježiš pýta: „Za koho pokladajú ľudia Syna človeka?“ Čo mu odpovieš? Šimon Peter mu pokorne odpovedá, že je Mesiáš a za túto pravdu dostáva kľúče od samotného Ježiša, od Jeho srdca. Dôveruje mu a preto chce na ňom aj stavať. Ako keby mal práve Peter znázorňovať aj naše kolísavé povahy a nestálosť v správaní. Dáme sa Mu do rúk a vzápätí ho zaprieme. Je však dôležité Čítať ďalej »


Čo chceš od druhých, rob najprv ty sám

Čo chceš od druhých, rob najprv ty sám

Forty For You |

Prosím, hľadám, klopem... Každý deň. Ale nie vždy dostanem, nájdem, otvoria mi... Kde je chyba? Veď v evanjeliu je to ináč. Boh vraví, že dá dobré veci, tým, ktorí ho prosia. Veď aj ja prosím. Boh nás pozná dokonale. Vie, po čom túžime. Pozná naše problémy a vie, čo naozaj potrebujeme. Možno sa to niekedy nezhoduje s našou predstavou. Ale Jeho plány sú vždy lepšie ako naše túžby. Len Mu musíme Čítať ďalej »


Je tu aj NIEKTO väčší ako...

Je tu aj NIEKTO väčší ako...

Forty For You |

Na prvé počutie dosť tvrdé a negatívne slová: zlé pokolenie, nedostane znamenie, odsúdia ho... No v pozadí stojí veľká Ježišova láska, ktorá nám aj dnes dáva ďalšiu lekciu ako pochopiť Boha. Niekedy možno vidíme Ježiša len ako kúzelníka, ktorý uzdravuje a rozmnožuje jedlo a pitie. Ako chodí na obedy so „spodinou“ spoločnosti. Vidíme len to, čo je tesne pred našimi očami a nevieme sa cez to Čítať ďalej »


Najlepšia frekvencia na svete!

Najlepšia frekvencia na svete!

Forty For You |

Keď si dnes zapneš telku alebo rádio, všade kopa správ, hudby, hluku, info, nehovoriac o internete. Ktoré je to správne? Aká stanica je pre mňa tá najlepšia? Niekedy je to ťažké rozoznať. Ťažké je cez to všetko počuť naozaj niečo.. Boh má pre Teba návod. Pozýva Ťa na frekvenciu odpustenia, ktorá sa volá modlitba. Modlitba ako čas a priestor, v ktorom počúvaš najlepšie rádio, aké kedy existovalo! Čítať ďalej »


Službou bližšie Bohu

Službou bližšie Bohu

Forty For You |

Prečo na tomto svete ľudia trpia? Prečo je vo svete hlad, choroba, vojny, katastrofy? Ťažká, filozofická otázka a určite si si ju už niekedy položil. Raz som na ňu počul odpoveď, ktorá v sebe nesie kus pravdy: „aby sme sa mohli vďaka nemu posväcovať aj my“. Utrpenie druhých ľudí nám dáva príležitosť pomáhať im. A práve v dnešnom evanjeliu nám pán Ježiš hovorí, že podľa (ne)pomáhania budeme aj Čítať ďalej »