Archív


Križiaci na ceste

Križiaci na ceste

Rožňava |

Byť slávny, bohatý, mať vplyv... to bol sen mladého rytiera Goldfreya. Do jeho sna mu vstupoval sv. Jozef, ktorý ho pripravil na dobrodružstvo, ktoré ho čakal v blízkej dobe. On, jeho rytieri, deti, ktoré prijali prosbu pápeža Urbana znovu získať, obnoviť miesta, kde žil Pán Ježiš, začali rytiersky výcvik. Čítať ďalej »


Letné hry

Letné hry

Vides |

Druhý júlový týždeň, od 5. do 9. júla 2021, sa na Orechovom dvore v Nitre konalo podujatie pre rómske deti s názvom Letné hry. Organizátorom podujatia bolo miestne komunitné centrum spolu so sestrami saleziánkami a VIDES dobrovoľníkmi. Počas hier deti spoznali prvú rómsku blahoslavenú mučeníčku, Emíliu Fernández Rodríguez de Cortés. Na podujatie prišlo asi 70 detí, z ktorých niektoré pomáhali s Čítať ďalej »


Putujeme za tradíciami

Putujeme za tradíciami

Vides |

V priebehu posledného júlového týždňa sme sa s deťmi presunuli v čase o 100 rokov dozadu, do dedinky Remeselné, aby sme putovali za našimi tradíciami a spoločne ich spoznávali. Čítať ďalej »


Western na divokom východe

Western na divokom východe

Humenné |

Druhý prázdninový týždeň sa opäť konal saleziánsky chatový pobytový tábor – „Chatovačka“. Po ročnej odmlke sme sa opäť stretli vo Viničkách, tentokrát na „Divokom Východe“. Čítať ďalej »


Čisté srdce

Čisté srdce

Vides |

Počas týždňa od 12.7. do 16.7.2021 sme spolu s deťmi zavítali do dedinky v srdci Afriky. Práve čisté srdce je symbolické pre svätú Bakhitu, ktorú sme cez tento týždeň spoznali. Čítať ďalej »


“Vedie nás nádej" - Luník IX

“Vedie nás nádej" - Luník IX

Vides |

Taak! Konečne sme sa po roku dočkali! Ruksak zbalený, lístok na vlak kúpený a ide sa na vec. Dá sa povedať, že začiatok leta už tradične patrí prímesťáku na Luníku IX v Košiciach. Čítať ďalej »