ArchívVides na Luníku IX

Vides na Luníku IX

Vides |

Prímestský tábor Mojžiš 2023 s témou: „Neboj sa, ja budem s Tebou.“ Bosými nohami kráčať po úlomkoch zrkadiel, rozpadnutou loptou hádzať o múry činžiakov a hudbe načúvať od skorého večera do neskorého rána. Prizerať sa a žasnúť. No aké je to žasnutie? Otázky v hlave vynára, srdce láskou napĺňa a k službe poháňa. Čítať ďalej »


Poštárka - Bardejov

Poštárka - Bardejov

Vides |

Začiatok prázdnin a naša cesta smeruje hneď na východ. Spolu s animátormi sme sa z celého Slovenska vydali na cestu do Bardejova, krásneho mesta s bohatou históriou, aby sme pomohli s prímestským táborom na Poštárke. Tábor sa začal od 10.6.-14.6. 2023 a niesol v téme kráľovnej Ester. Čítať ďalej »


Rumunsko 2023

Rumunsko 2023

Vides |

Koncom júla - 22.-30.7. 2023 sa partia dobrovoľníkov VIDES-u zúčastnili tábora v Rumunsku, ktorý si pre tamojšie deti pripravili. Svoje zážitky opisuje jeden z nich. Čítať ďalej »


Tábor na Orecháči

Tábor na Orecháči

Vides |

Tretí júlový týždeň patril (ne)táboru v Nitre, konkrétne v rómskej osade na Orechovom Dvore, kde v lete videsáci chodia už pravidelne. Tento rok sme spolu so Všedkovedkou a deťmi objavovali vesmír, krásy Slovenska, spoznávali sme živočíchy a rastliny, niečo sme sa naučili aj o človeku a jeho tele. Čítať ďalej »


Dievčenská chata: zážitky a kamarátstva na plný plyn

Dievčenská chata: zážitky a kamarátstva na plný plyn

Dubnica nad Váhom |

Tohtoročnú dievčenskú chatovačku sme odštartovali adrenalínovým zážitkom v podobe motokár v Trenčíne. Po tejto aktivite sme sa presunuli na chatu, kde sme sa hneď na zaičiatku venovali športu a to baseballu. Bez žiadneho zranenia a poriadne vybehané sme sa vrátili na chatu, kde sme sa vrhli na opekačku. Tu sa nám naskytla príležitosť na hlbšie rozhovory a lepšie spoznávanie sa navzájom. Čítať ďalej »


Po stopách Jozefa Egyptského

Po stopách Jozefa Egyptského

Vides |

„Fíha, už vidím ten faraónov palác. Ale sú tu takí moderní v tom starovekom Egypte, aj basketbalový kôš majú.“ – aj takto vyzeral tábor v Sološnici, ktorý prebiehal 24.7. – 28.7. 2023. Čítať ďalej »


Rytieri na hrad!

Rytieri na hrad!

Rožňava |

Znelo priestormi Laury v Rožňave, ktoré sa opäť raz premenili na hradné nádvorie so svojimi tajomstvami a príbehmi. Počas letného prímestského tábora od 10. do 14. júla 2023 sa animátori aj deti (spolu okolo 80 ľudí) stali súčasťou Camelotu. Čítať ďalej »


Mali sme Pobyťák a prežili sme to!

Mali sme Pobyťák a prežili sme to!

Šamorín |

Je to už nejaký ten rôčik, čo v animátoroch nášho strediska začala klíčiť myšlienka na pobytový tábor. Keďže finančná pôda nebola natoľko kamenistá a usilovnosť animátorov bola dostatočne úrodná, vyrástla z myšlienky realizácia pobyťáku. Čítať ďalej »


Cestovanie v čase je možné

Cestovanie v čase je možné

Humenné |

Tohtoročná chatovačka sa niesla v téme KAIROS, čo v preklade znamená Boží čas. Každý deň sme sa preniesli do iného obdobia, v ktorom sme sa museli naučiť žiť a prispôsobiť na rôzne podmienky, ktoré dané obdobie prinášalo. Čítať ďalej »