Archív


Boh nemá predsudky

Boh nemá predsudky

Forty For You |

Na prvý pohľad sa v dnešnom evanjeliu dá veľmi ľahko stratiť. Aspoň mne sa to stalo. No našla som v ňom jednu myšlienku, ktorá všetkému dala zmysel. Keď sa začítam do textu svätého písma, prichádza mi na um, že silným motívom sa v ňom stávajú predsudky. Čítať ďalej »Otvorme si srdcia pre pravdu

Otvorme si srdcia pre pravdu

Forty For You |

Častokrát je ťažké prijať pravdu, hlavne keď nám tá pravda nepasuje do nášho života. Niekedy si ju pozmeníme, uveríme len určitej časti alebo si aj pred ňou zakrývame oči. Takisto je ale ťažké pravdu hovoriť takú, aká je. Nechceme ňou niekoho zraniť alebo nechceme, aby nás nepokladali za divných, aby sme neprišli o priateľov. Čítať ďalej »


Nápady na stretko online

Nápady na stretko online

správa |

Zozbierali sme niekoľko konkrétnych námetov, ktoré Vám ponúkame. Pracujte s nimi tak ako aj pri zvyčajných stretkách: využite to, čo sa Vám hodí, námety si prispôsobte svojmu stretku. Čítať ďalej »


Oratko online oslavuje jeden rok od svojho vzniku

Oratko online oslavuje jeden rok od svojho vzniku

správa |

Už tento víkend uplynie rok, čo Saleziánsky pastoračný tím prišiel medzi mladých s úplnou novinkou v online svete a vytvoril projekt s názvom Oratko online. Na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Spotify tak počas celej pandémie môžeme sledovať rôzne aktivity od bratov saleziánov, sestier saleziánok, saleziánov spolupracovníkov a mnohých mladých dobrovoľníkov po celom Slovensku. Čítať ďalej »


Dve postavy v nás

Dve postavy v nás

Forty For You |

Dve postavy, ktoré prichádzajú do chrámu. Jeden vidí seba a jeho modlitba je plná „ja“, vystačí si sám, nepotrebuje Boha. Druhý nemá odvahu ani oči zdvihnúť pre svoje hriechy, prosí o milosrdenstvo a dostal dar odpustenia. Ktorá postava sme my? Čítať ďalej »