ArchívBoh je môj Otec

Boh je môj Otec

Forty For You |

V dnešnom evanjeliu nás Ježiš vyzýva, aby sme Boha nazývali Otcom a prijali ho ako láskavého Otecka, ktorý sa o nás stará vždy a v každom čase. Už nemusíme žiť v strese, strachu a beznádeji, ale môžeme žiť z milostí požehnania, ktoré nám dáva náš starostlivý Otecko. Čítať ďalej »


Kým je pre mňa Syn človeka?

Kým je pre mňa Syn človeka?

Forty For You |

Pri stretnutiach so známymi či s kamarátmi sa často pýtame – „Ako sa máš?“ „Čo máš nové?“ „Čím teraz žiješ?“ Odpovede na tieto otázky bývajú väčšinou krátke – „Dobre.“ „Bolo aj lepšie.“ „Nič.“ „Všetko po starom.“ Iba ak stretneme niekoho nám bližšieho, zvykneme sa mu možno viac zdôveriť. Čítať ďalej »
Ty sa nepostíš?

Ty sa nepostíš?

Forty For You |

Ako ľahko odsudzujú farizeji a Jánovi učeníci tých Ježišových. Hneď hľadajú, čo “nespravodlivé” môžu na nich ukázať. Vidím v tom dnes seba, ako jednoducho, bez toho, aby som poznala fakty, cestu iného človeka, hneď vyslovím výčitku alebo rovno ortieľ. Čítať ďalej »Cesta kríža, cesta k slobode

Cesta kríža, cesta k slobode

Forty For You |

Čo nám to Ježiš dnes ponúka? Kríž, utrpenie, zapieranie seba samého. On sám prijal a prešiel touto cestou zapierania, utrpenia a napokon smrťou na kríži. Mal na to dôvod: darovať nám život a slobodu, večný život a slobodu Božích detí. Čítať ďalej »


Boží marketing z Božej sporiteľne

Boží marketing z Božej sporiteľne

Forty For You |

V dnešnej dobe sa odvšadiaľ na nás valí reklama. Marketing sa snáď nikdy predtým netešil takej dôležitosti. Ak chceš, aby o tebe všade hovorili, o tvojej značke, o tvojich produktoch, musíš mať dobrú reklamu. Dobrá reklama zasiahne veľa ľudí. Čím viac sa o nej hovorí, čím je viditeľnejšia, tým sa produkt lepšie predáva a ty dosahuješ väčší zisk. Čítať ďalej »