Projekt: Vianoce!


Pokorný učí pokore

Pokorný učí pokore

Projekt:Vianoce! |

Zástupy v dnešnom evanjeliu sú v rozpakoch a obracajú sa v bezradnosti na Jána Krstiteľa s otázkou, čo majú robiť. Skôr, ako im Ján povedal to, čo čítame v dnešnom evanjeliu, adresoval im zopár „štipľavých“, ale trefných poznámok. Čítať ďalej »


Dnes posiela teba

Dnes posiela teba

Projekt:Vianoce! |

V dnešnom evanjeliu Ježiš odpovedá na otázku učeníkov, či pred zmŕtvychvstaním človeka má alebo nemá prísť Eliáš. Ježiš im odpovedá: „Eliáš už prišiel, no nespoznali ho a urobili s ním, čo chceli.“ Ježiš tak vlastne za Eliáša vyhlasuje Jána Krstiteľa, ktorý poslanie proroka zo Starého zákona už naplnil. Čítať ďalej »


Poď ku mne

Poď ku mne

Projekt:Vianoce! |

Ježiš nám dnes krásne ukazuje ako vieme byť neposlušní. Toľkokrát nám dáva na povšimnutie, aké veľké zázraky nám vpisuje do života a my stále nič. Čítať ďalej »

Značka: Odpustenie

Značka: Odpustenie

Projekt:Vianoce! |

Pamätám si na jednu štúdiu, ktorú som čítala na internete. Hovorilo sa v nej o človeku a slovách, ktoré najmenej radi používame. Čo myslíte, ktoré tam patrili? Ja Vám to prezradím. Slová ocenenia (ďakujem, prosím), slová chvály (výborná práca), slová sebakritiky (spravil som chybu), slová odpustenia (prepáč, odpusť). Čítať ďalej »


Šťastie forever!

Šťastie forever!

Projekt:Vianoce! |

Náš dobrý Boh má pre nás ďalšiu dobrú správu! Presne to máme my, ľudia, radi. On nás pozná a dobre to vie. Vie, že túžime po šťastí. Vo svojom Slove nám na to odpovedá: „A každé telo uvidí Božiu spásu.“ Myslí na nás. Chce nám dožičiť trocha neba už aj tu na zemi, chce nám dožičiť „Vianoce“. Ako? Kedy? Čítať ďalej »To nie ja, to On!

To nie ja, to On!

Projekt:Vianoce! |

Ježiš je ten, ktorý má moc. Často si myslím, že dokážem zvládnuť môj život sám. Vystačím si so svojimi schopnosťami. To je však jeden z najväčších omylov, ktorý môžem urobiť. Čítať ďalej »