Projekt: Vianoce!Novodobé mučeníctvo

Novodobé mučeníctvo

Projekt:Vianoce! |

„...podnes trpí nebeské kráľovstvo násilie a násilníci sa ho zmocňujú.“ V životopisoch mnohých svätcov-mučeníkov sa môžeme dočítať o rôznych útrapách a fyzickom násilí, ktoré podstúpili pre svoje presvedčenie. Jedným z nich je aj Ján Krstiteľ, ktorého si cez advent pripomíname častejšie. Čítať ďalej »


Učiť sa od Neho

Učiť sa od Neho

Projekt:Vianoce! |

„Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení, a ja vás posilním. Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom; a nájdete odpočinok pre svoju dušu. Moje jarmo je príjemné a moje bremeno ľahké." Čítať ďalej »


Starostlivý Otec

Starostlivý Otec

Projekt:Vianoce! |

Dnešné evanjelium nám predstavuje Otca, ktorý nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých. Ježiš týmito slovami ukazuje Otcovu lásku ku všetkým svojim deťom, dokonca aj k tým posledným, maličkým. Čítať ďalej »


Ako Mária

Ako Mária

Projekt:Vianoce! |

Mária – skromná mladá žena žijúca si svoj pokojný život. Zrazu však prichádza Boží posol so správou, ktorej ťažko uveriť i porozumieť. No z veľkej lásky k Bohu prijíma poslanie, ktoré zmení celý jej život... A ako sme na tom my? Čítať ďalej »


Ty bezďák!

Ty bezďák!

Projekt:Vianoce! |

Každý máme predsudky. Aj ja ich mám a určite aj ty. Buďme úprimní a povedzme si na rovinu, že Ján Krstiteľ bol svojím spôsobom bezdomovec. Žil v divočine, jedol, čo našiel a obliekal si niečo, čo predtým bola ťava. Jeho doslova muselo byť „cítiť“ na míle ďaleko. Čítať ďalej »Pod kontrolou

Pod kontrolou

Projekt:Vianoce! |

Dnešné evanjelium je výzvou. Ježiš sa pýta: „Veríte, že to môžem urobiť?“ Dvaja slepci sú uzdravení, ale až po tom, čo vyznajú vieru v Ježišovu silu. Dnes sa pýta aj nás - veríš v moju silu? Čítať ďalej »


Poznáme Božie kráľovstvo?

Poznáme Božie kráľovstvo?

Projekt:Vianoce! |

Poznáme ten pocit, keď nám všetko vychádza a ide ako po masle. Vtedy poriadne ani nemyslíme na Boha a keď už tak iba veľmi okrajovo. Raz si sadneš na bicykel a ideš obdivovať okolie. No zrazu uprostred ničoho dostaneš defekt a idylka, ktorá Ťa sprevádzala celú tú dobu, sa skončila Čítať ďalej »


Otcov dom

Otcov dom

Projekt:Vianoce! |

Refrén dnešného responzóriového žalmu hovorí: „Budem bývať v dome Pánovom mnoho a mnoho dní.“ Čítam si ho znova a znova a nemôžem sa prestať tešiť. Čítať ďalej »