HumennéPríbeh pokračuje

Príbeh pokračuje

Humenné |

Saleziánska rodina spolu s mladými talentami z Humenného a okolia pripravila v nedeľu 8. februára už tradičnú Don Bosco show. Tento ročník bol významný, pretože išlo už o 200-sté výročie narodenia Jána Bosca. V scénkach vystúpili animátori a animátorky, mladí nadšenci a deti, ktorí obohatili svojím hudobným, či zábavným programom preplnenú sálu v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Čítať ďalej »


Povedali mladým 3 x „áno“

Povedali mladým 3 x „áno“

Humenné |

Január bohatý mesiac na saleziánske sviatky a podujatia pre mladých, nenechal ani humenské SCVČ a stredisko Laura bez odpovede. Argumenty proti, ktoré boli silným bodom však neovplyvnili dôležité skutočnosti a rozhodnutia, ktoré hovorili v prospech mladých. Čítať ďalej »


Exadresátky v Humennom zostávajú v stredisku

Exadresátky v Humennom zostávajú v stredisku

Humenné |

V SCVČ a stredisku Laura sa každý piatok o 19:00 stretávajú mamky, ktoré sa prostredníctvom tohto stretka môžu odventilovať a užiť si atmosféru príjemného stretnutia, porozprávať sa, navzájom si poradiť, možno sa niečo nové dozvedieť. V piatok 7.11. 2014, sa však stretko mamiek líšilo od tých ostatných, keďže mamky na ňom privítali exadresátky. Čítať ďalej »


Oratko mini v Humennom

Oratko mini v Humennom

Humenné |

Je to už skoro mesiac, čo sa v humenskom Scvč a stredisku Laura začala realizovať zaujímavá skúsenosť. Oratko mini každú stredu prináša nové témy, situácie a niekedy aj osoby a obsadenie. Čítať ďalej »


Pripravení pre budovanie civilizácie lásky

Pripravení pre budovanie civilizácie lásky

Humenné |

„Tu som Pane, hovor, Tvoj sluha počúva...“ To boli jedny z prvých slov, ktorými sa prihovoril k mladým zúčastneným jeden zo saleziánskych spolubratov hneď v úvode duchovných cvičení. Prísť a zachytiť Boží hlas počas štyroch septembrových dní sa rozhodlo dvanásť mladých vysokoškolákov a pracujúcich z Humenného aj tento rok. Čítať ďalej »
Kolonisti v El Paso vypátrali Wanted

Kolonisti v El Paso vypátrali Wanted

Humenné |

Saleziáni don Bosca (SDB) a Dcéry Márie Pomocnice (FMA) pôsobiaci v Humennom pripravili v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi letný zážitkový tábor pre deti a mládež pod názvom Kolónia El Paso. Na „chatovačke“, ako akciu s dlhoročnou tradíciou nazývajú, sa zúčastnilo viac ako sto detí vo veku 10 - 16 rokov z Humenného a okolia. Čítať ďalej »


Hecni sa so svojím tímom

Hecni sa so svojím tímom

Humenné |

Prvú májovú sobotu sa konal v Humennom už tradičný SMS volejbalový turnaj. Tento krát sa o jeho organizáciu postaral realizačný tím Andrei Tovarňákovej v rámci národného projektu Komprax. Čítať ďalej »


Dievčatá stopovali Lauru

Dievčatá stopovali Lauru

Humenné |

Tento rok sme 4. apríla v stredisku Laura Humenné opäť oslavovali. Akciou s názvom Laurovica sme si pripomínali spomienku na narodeniny blahoslavenej Laury Vicuňovej a témou akcie bolo „Stopuj Lauru!“ Čítať ďalej »