HumennéMladí z Humenného si zvolili slobodu

Mladí z Humenného si zvolili slobodu

Humenné |

Saleziánky a Saleziáni v Humennom pripravili v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi zo združení Laura a Domka letný zážitkový tábor pre deti a mládež pod názvom Krajina Gulag. Na „chatovačke“, ako akciu s dlhoročnou tradíciou nazývajú, sa zúčastnilo viac ako sto detí vo veku 10 – 16 rokov z Humenného a okolia; nechýbali ani mladí z Košíc, Bratislavy či Švajčiarska. Čítať ďalej »


V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

Humenné |

Scvč a oratko Laura v Humennom tradične ukončilo svoju činnosť akciou Maxistretko. Záverečného stretnutia sa zúčastnilo viac ako šesťdesiat detí. V toto piatkové popoludnie im animátorky spolu so sestrami saleziánkami pripravili program plný hier a súťaží. Celej akcii pridala na zaujímavosti aj téma Maxistretka- Kráľovstvo lesných strážcov. Čítať ďalej »Humenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné |

5.4.2013- deň, kedy dievčatá zo strediska FMA oslávili 122. výročie narodenia Laury, patrónky Združenia mladých. A to zrovna v Scvč a stredisku Laura na Lipovej 23, kde mali možnosť zabaviť sa na rôznych stanoviskách pod vedením animátoriek a začínajúcich animátoriek. Čítať ďalej »


Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Humenné |

Napätie, športový duch, fair-play. Aj takto by sa dala opísať sobotňajšia atmosféra, ktorú vyvolal už štvrtý ročník turnaja Gianny Beretty Mollovej vo vybíjanej. Ten usporiadalo súkromné centrum voľného času Laura v Humennom. Tímové zastúpenie tu mali Humenné, ktoré malo dva tímy, Košice, Michalovce, Rožňava a Sabinov. Čítať ďalej »


Ovečkám ide o duše

Ovečkám ide o duše

Humenné |

Vždy je niečo po prvý raz, a preto sa dievčatá zo stretka ovečiek rozhodli prvýkrát vyskúšať duchovné cvičenia. Celé natešené sa v nedeľu poobede 17. marca priviezli na chatu v Jasenovciach, kde sa konalo podujatie realizované Scvč Laura Humenné pod Názvom Nulťáčky. Čítať ďalej »


Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Don Bosco hľadal talenty aj v Humennom

Humenné |

Počas prvej februárovej nedele oslávili členovia a sympatizanti saleziánskej rodiny (ďalej len: sales fans) sviatok don Bosca v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Mladí z miestnych stredísk organizácií Laura a Domka pripravili pre sales fans dvojhodinový kultúrno-zábavný, resp. zábavno-kultúrny, resp. nie bližšie žánrovo- ani inak definovateľný program pod názvom Talenty don Bosca. Čítať ďalej »


Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Naše úspechy vznikajú našou vierou, že to dokážeme

Humenné |

Šport je momentálne v Humennom na 1. mieste. Volejbal, futbal, hokej, basketbal...každý má to svoje. Aj skupinka dievčat pod záštitou Scvč Laura - Humenné sa rozhodla aktívne využiť 2 dni (8.-9.2.), práve športovým rozvojom. Pozvanie na školenie prijal Ján Podhájecký a Adriana Pienčáková ( členovia športového tímu OZ Laura a tréneri slovenských dievčat na Medzinárodných športových hrách PGS.) Čítať ďalej »


Minula sa cukrová poleva

Minula sa cukrová poleva

Humenné |

Na prvú a tretiu decembrovú nedeľu pripravili sestry saleziánky spolu s animátorkami v rámci činnosti Scvč a strediska Laura adventné popoludnie. Deti sem prichádzali so svojimi rodičmi vytvoriť si vianočných tučniakov, adventné kalendáre, pozdravy či ozdobený vianočný stromček. Čítať ďalej »


 Giga súboj pohlaví

Giga súboj pohlaví

Humenné |

„Saleziánske mládežnícke stredisko uvádza giga súboj pohlaví“ týmito slovami sa začal program pre humenských mladých v sobotu 27. októbra. Čítať ďalej »