Humenné Štvrtý ročník eMeM Cupu ovládli Ptičianske strely

Štvrtý ročník eMeM Cupu ovládli Ptičianske strely

Humenné |

Amatérsky volejbalový turnaj eMeM Cup napísal v závere uplynulého kalendárneho roka svoju štvrtú kapitolu. Na podujatí, ktoré organizujú mladí z neziskovej organizácie Laura, sa 30. decembra zúčastnilo viac než 60 nadšencov volejbalu. Turnaj sa uskutočnil v priestoroch Gymnázia arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom. Čítať ďalej »


Predvianočná atmosféra v SCVČ a stredisku Laura v Humennom

Predvianočná atmosféra v SCVČ a stredisku Laura v Humennom

Humenné |

Vianočné sviatky sú čarovnou súčasťou roka. Ešte stále vidíme blikajúcu výzdobu a na námestí hrá vianočný stromček nám známe koledy. Ľudia štyri týždne lietali uviaznutí v kolobehu denných povinností a vlastných starostí, no v nedeľu si našli čas, aby sa zastavili a aby zapálili žiarivú sviečku na adventnom venci. Veď práve advent je čas príprav a očakávania príchodu malého batoliatka. Každý sa na Čítať ďalej »


Animátorstvo je pre odvážnych ľudí

Animátorstvo je pre odvážnych ľudí

Humenné |

Prinášame vám rozhovory s humenskými animátorkami, ktoré svoj voľný čas trávia pomocou v stredisku Združenia Laura alebo ho aktívne venujú malým školáčkam na stretkách. Všetky dievčatá chodievajú k sestrám FMA a do Súkromného centra voľného času Laura v Humennom. Čítať ďalej »


Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné |

Od 23. septembra, kedy sa začal zimný semester, päť animátoriek z humenského saleziánskeho strediska začalo študovať prvý rok na vysokej škole. Miška Zbuňaková, Aďka Tovarňaková, Maťa Vacová, Dominika Kostolníková a Monika Fecenková sa podelili o to, čo bolo zo začiatku pre nich najťažšie a či sa zapojili do saleziánskeho strediska aj v inom meste. Prezradili aj, čo pre nich znamená Humenné teraz. Čítať ďalej »


Humenské dievčatá pomohli pripraviť odpust

Humenské dievčatá pomohli pripraviť odpust

Humenné |

Dňa 15.11. si už po niekoľký krát pripomíname bl. Magdalénu Moranovú, saleziánku, učiteľku a patrónku komunity sestier saleziánok v Humennom. Tentokrát sme sa na oslavu jej sviatku aj pripravili celopoobedným upratovaním scvč a oratka Laura. Čítať ďalej »


Priateľstvom a odvahou proti zrušeniu Laury v Humennom

Priateľstvom a odvahou proti zrušeniu Laury v Humennom

Humenné |

Piatok trinásteho. Niekto si povie, že je to ďalší bežný deň. Iný si v duchu opakuje, že prečo dnes vlastne ráno vstával z postele, keď je takýto hrozný dátum. Pre Scvč a oratko Laura v Humennom to však bol deň otvorený pre všetky dievčatá, ktoré maxistretkom začali nový školský rok. Čítať ďalej »Mladí z Humenného si zvolili slobodu

Mladí z Humenného si zvolili slobodu

Humenné |

Saleziánky a Saleziáni v Humennom pripravili v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi zo združení Laura a Domka letný zážitkový tábor pre deti a mládež pod názvom Krajina Gulag. Na „chatovačke“, ako akciu s dlhoročnou tradíciou nazývajú, sa zúčastnilo viac ako sto detí vo veku 10 – 16 rokov z Humenného a okolia; nechýbali ani mladí z Košíc, Bratislavy či Švajčiarska. Čítať ďalej »


V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

Humenné |

Scvč a oratko Laura v Humennom tradične ukončilo svoju činnosť akciou Maxistretko. Záverečného stretnutia sa zúčastnilo viac ako šesťdesiat detí. V toto piatkové popoludnie im animátorky spolu so sestrami saleziánkami pripravili program plný hier a súťaží. Celej akcii pridala na zaujímavosti aj téma Maxistretka- Kráľovstvo lesných strážcov. Čítať ďalej »