HumennéAnimátorstvo je pre odvážnych ľudí

Animátorstvo je pre odvážnych ľudí

Humenné |

Prinášame vám rozhovory s humenskými animátorkami, ktoré svoj voľný čas trávia pomocou v stredisku Združenia Laura alebo ho aktívne venujú malým školáčkam na stretkách. Všetky dievčatá chodievajú k sestrám FMA a do Súkromného centra voľného času Laura v Humennom. Čítať ďalej »


Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné |

Od 23. septembra, kedy sa začal zimný semester, päť animátoriek z humenského saleziánskeho strediska začalo študovať prvý rok na vysokej škole. Miška Zbuňaková, Aďka Tovarňaková, Maťa Vacová, Dominika Kostolníková a Monika Fecenková sa podelili o to, čo bolo zo začiatku pre nich najťažšie a či sa zapojili do saleziánskeho strediska aj v inom meste. Prezradili aj, čo pre nich znamená Humenné teraz. Čítať ďalej »


Humenské dievčatá pomohli pripraviť odpust

Humenské dievčatá pomohli pripraviť odpust

Humenné |

Dňa 15.11. si už po niekoľký krát pripomíname bl. Magdalénu Moranovú, saleziánku, učiteľku a patrónku komunity sestier saleziánok v Humennom. Tentokrát sme sa na oslavu jej sviatku aj pripravili celopoobedným upratovaním scvč a oratka Laura. Čítať ďalej »


Priateľstvom a odvahou proti zrušeniu Laury v Humennom

Priateľstvom a odvahou proti zrušeniu Laury v Humennom

Humenné |

Piatok trinásteho. Niekto si povie, že je to ďalší bežný deň. Iný si v duchu opakuje, že prečo dnes vlastne ráno vstával z postele, keď je takýto hrozný dátum. Pre Scvč a oratko Laura v Humennom to však bol deň otvorený pre všetky dievčatá, ktoré maxistretkom začali nový školský rok. Čítať ďalej »Mladí z Humenného si zvolili slobodu

Mladí z Humenného si zvolili slobodu

Humenné |

Saleziánky a Saleziáni v Humennom pripravili v spolupráci s mladými dobrovoľníkmi zo združení Laura a Domka letný zážitkový tábor pre deti a mládež pod názvom Krajina Gulag. Na „chatovačke“, ako akciu s dlhoročnou tradíciou nazývajú, sa zúčastnilo viac ako sto detí vo veku 10 – 16 rokov z Humenného a okolia; nechýbali ani mladí z Košíc, Bratislavy či Švajčiarska. Čítať ďalej »


V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

V Humennom sa roztáčalo Maxistretko

Humenné |

Scvč a oratko Laura v Humennom tradične ukončilo svoju činnosť akciou Maxistretko. Záverečného stretnutia sa zúčastnilo viac ako šesťdesiat detí. V toto piatkové popoludnie im animátorky spolu so sestrami saleziánkami pripravili program plný hier a súťaží. Celej akcii pridala na zaujímavosti aj téma Maxistretka- Kráľovstvo lesných strážcov. Čítať ďalej »Humenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné roztočilo Laurovicu na narodeniny Laury

Humenné |

5.4.2013- deň, kedy dievčatá zo strediska FMA oslávili 122. výročie narodenia Laury, patrónky Združenia mladých. A to zrovna v Scvč a stredisku Laura na Lipovej 23, kde mali možnosť zabaviť sa na rôznych stanoviskách pod vedením animátoriek a začínajúcich animátoriek. Čítať ďalej »


Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Turnaj vo vybíjanej opäť zožal úspech

Humenné |

Napätie, športový duch, fair-play. Aj takto by sa dala opísať sobotňajšia atmosféra, ktorú vyvolal už štvrtý ročník turnaja Gianny Beretty Mollovej vo vybíjanej. Ten usporiadalo súkromné centrum voľného času Laura v Humennom. Tímové zastúpenie tu mali Humenné, ktoré malo dva tímy, Košice, Michalovce, Rožňava a Sabinov. Čítať ďalej »