Humenné
83 hodín s kráľovnou

83 hodín s kráľovnou

Humenné |

Stretnúť sa s významnou osobou na 1 hodinu, vidieť sa, pokecať, či len vnímať tú jedinečnú atmošku, to je zážitok, ktorý sa neodmieta. Dievčatá zo SCVČ a strediska Laura využili jarné prázdniny a vyštartovali za svojím snom neuveriteľne až na 83 hodín. Čítať ďalej »


Duchovná obnova- Ježiš je môj priateľ

Duchovná obnova- Ježiš je môj priateľ

Humenné |

Duchovná obnova je pokojne strávený čas v Božej prítomnosti pri rozjímaní nad Otcom, svojim životom a tiež vlastným duchovným životom. Posledná duchovná obnova pre dievčatá v Humennom, ktorá sa konala 23. 2. 2014, sa niesla v téme Ježiš je môj priateľ Čítať ďalej »Viac ako sto mladých vystúpilo na scéne

Viac ako sto mladých vystúpilo na scéne

Humenné |

Saleziánska rodina pripravila v nedeľu 2. februára Don Bosco show s podtitulom „Snívajme s don Boscom“. Tento kultúrno-zábavný program pozostával z divadelných scénok, tanečných či hudobných vystúpení. Hlavnými protagonistami boli deti,mladí a animátori, ktorí navštevujú domy saleziánok a saleziánov. Spolu ich na scéne mestského kultúrneho strediska účinkovalo viac ako sto. Čítať ďalej »


Novocačka ako odmena

Novocačka ako odmena

Humenné |

V piatok 24. januára si animátorky stretka Kyslé žížalky pripravili pre svoje zverenkyne nocovačku. Spoločne ju strávilo desať dievčat vo veku 12 až 14 rokov v dome sestier saleziánok. Čítať ďalej »


 Štvrtý ročník eMeM Cupu ovládli Ptičianske strely

Štvrtý ročník eMeM Cupu ovládli Ptičianske strely

Humenné |

Amatérsky volejbalový turnaj eMeM Cup napísal v závere uplynulého kalendárneho roka svoju štvrtú kapitolu. Na podujatí, ktoré organizujú mladí z neziskovej organizácie Laura, sa 30. decembra zúčastnilo viac než 60 nadšencov volejbalu. Turnaj sa uskutočnil v priestoroch Gymnázia arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom. Čítať ďalej »


Predvianočná atmosféra v SCVČ a stredisku Laura v Humennom

Predvianočná atmosféra v SCVČ a stredisku Laura v Humennom

Humenné |

Vianočné sviatky sú čarovnou súčasťou roka. Ešte stále vidíme blikajúcu výzdobu a na námestí hrá vianočný stromček nám známe koledy. Ľudia štyri týždne lietali uviaznutí v kolobehu denných povinností a vlastných starostí, no v nedeľu si našli čas, aby sa zastavili a aby zapálili žiarivú sviečku na adventnom venci. Veď práve advent je čas príprav a očakávania príchodu malého batoliatka. Každý sa na Čítať ďalej »


Animátorstvo je pre odvážnych ľudí

Animátorstvo je pre odvážnych ľudí

Humenné |

Prinášame vám rozhovory s humenskými animátorkami, ktoré svoj voľný čas trávia pomocou v stredisku Združenia Laura alebo ho aktívne venujú malým školáčkam na stretkách. Všetky dievčatá chodievajú k sestrám FMA a do Súkromného centra voľného času Laura v Humennom. Čítať ďalej »


Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné je pre nich osem hodín vzdialené

Humenné |

Od 23. septembra, kedy sa začal zimný semester, päť animátoriek z humenského saleziánskeho strediska začalo študovať prvý rok na vysokej škole. Miška Zbuňaková, Aďka Tovarňaková, Maťa Vacová, Dominika Kostolníková a Monika Fecenková sa podelili o to, čo bolo zo začiatku pre nich najťažšie a či sa zapojili do saleziánskeho strediska aj v inom meste. Prezradili aj, čo pre nich znamená Humenné teraz. Čítať ďalej »