HumennéDievčatá sa lúčili so školským rokom na Masovke!

Dievčatá sa lúčili so školským rokom na Masovke!

Humenné |

Školský rok sa blížil ku koncu a spolu s ním sa pre tento školský rok končila aj činnosť SCVČ a oratka Laura v Humennom. Tradičná záverečná akcia s názvom “Masovka” sa uskutočnila 26. júna 2015, výnimočne v priestoroch telocvične Cirkevnej spojenej školy. Čítať ďalej »


V Humennom vrcholí príprava na chatovačku

V Humennom vrcholí príprava na chatovačku

Humenné |

Chatovačka na ktorú sa všetci tak tešíme je už za dverami a tak animátori a animátorky spolu so sestrami a saleziánmi, dali hlavy dokopy a počas víkendu 29 – 31. mája, na chate v Jasenovciach dolaďovali detaily, aby bolo všetko perfektne pripravené. Čítať ďalej »


"Cítim, že to dáme, Laura nám fandí!"

"Cítim, že to dáme, Laura nám fandí!"

Humenné |

Úspešný turnaj vo vybíjanej - východ, ktorý niesol názov ,,Vybi cup bl. Laury”, sa tohto roku opäť konal v priestoroch telocvične Cirkevnej spojenej školy v Humennom dňa 28. 3. 2015. Jeho tohtoročným heslom bolo: Cítim, že to dáme, Laura nám fandí! O pohár bl. Laury prišli súťažiť družstvá z Košíc, Sabinova, Michaloviec a nechýbalo ani domáce družstvo z Humenného. Čítať ďalej »


Vybi cup bl. Laury- východ

Vybi cup bl. Laury- východ

Humenné |

Na východnom Slovensku žijú nielen volejbalom. Ponúkame Vám jedinečný turnaj v obľúbenom dievčenskom športe. Jeho ďalší ročník sa uskutoční 28. marca 2015 o 9,00 hod opäť v Humennom. Čítať ďalej »


Príbeh pokračuje

Príbeh pokračuje

Humenné |

Saleziánska rodina spolu s mladými talentami z Humenného a okolia pripravila v nedeľu 8. februára už tradičnú Don Bosco show. Tento ročník bol významný, pretože išlo už o 200-sté výročie narodenia Jána Bosca. V scénkach vystúpili animátori a animátorky, mladí nadšenci a deti, ktorí obohatili svojím hudobným, či zábavným programom preplnenú sálu v Mestskom kultúrnom stredisku v Humennom. Čítať ďalej »


Povedali mladým 3 x „áno“

Povedali mladým 3 x „áno“

Humenné |

Január bohatý mesiac na saleziánske sviatky a podujatia pre mladých, nenechal ani humenské SCVČ a stredisko Laura bez odpovede. Argumenty proti, ktoré boli silným bodom však neovplyvnili dôležité skutočnosti a rozhodnutia, ktoré hovorili v prospech mladých. Čítať ďalej »


Exadresátky v Humennom zostávajú v stredisku

Exadresátky v Humennom zostávajú v stredisku

Humenné |

V SCVČ a stredisku Laura sa každý piatok o 19:00 stretávajú mamky, ktoré sa prostredníctvom tohto stretka môžu odventilovať a užiť si atmosféru príjemného stretnutia, porozprávať sa, navzájom si poradiť, možno sa niečo nové dozvedieť. V piatok 7.11. 2014, sa však stretko mamiek líšilo od tých ostatných, keďže mamky na ňom privítali exadresátky. Čítať ďalej »


Oratko mini v Humennom

Oratko mini v Humennom

Humenné |

Je to už skoro mesiac, čo sa v humenskom Scvč a stredisku Laura začala realizovať zaujímavá skúsenosť. Oratko mini každú stredu prináša nové témy, situácie a niekedy aj osoby a obsadenie. Čítať ďalej »


Pripravení pre budovanie civilizácie lásky

Pripravení pre budovanie civilizácie lásky

Humenné |

„Tu som Pane, hovor, Tvoj sluha počúva...“ To boli jedny z prvých slov, ktorými sa prihovoril k mladým zúčastneným jeden zo saleziánskych spolubratov hneď v úvode duchovných cvičení. Prísť a zachytiť Boží hlas počas štyroch septembrových dní sa rozhodlo dvanásť mladých vysokoškolákov a pracujúcich z Humenného aj tento rok. Čítať ďalej »