Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 


Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Vides |

Jej misionársky život v pralese bol plný rozmanitých dobrodružstiev. Všetci ju tam potrebovali a ona nikdy neodmietla ošetrovateľskú pomoc. Volali ju babička. V sobotu 24. novembra 2012 bude sr. Mária Troncattiová FMA blahorečená v ekvádorskom meste Macas. Zapíše sa tak ako dvadsiata do radu saleziánskych blahoslavených (okrem dvoch početných skupín španielskych mučeníkov). Čítať ďalej »


VIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

VIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

Vides |

V dňoch 1.- 4. novembra sa uskutočnil 10. medzinárodný kongres dobrovoľníkov VIDES-u na tému “Recall-Rejoice-Renew” (spomínať, radovať sa, obnovovať). Spomínať a radovať sa, pretože VIDES tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia, obnovovať, pretože tento kongres je príležitosťou na zdieľanie dobrých skúseností z praxe, na prehĺbenie identity VIDES-u a ako podnet pre dobrovoľníkov, aby Čítať ďalej »Vo víre troch živlov

Vo víre troch živlov

Vides |

Slovenská 4 členná skupina VIDES dobrovoľníkov sa v horúcich letných dňoch na prelome júna a júla nachádzala priamo v Albánskej dedine Tale pri pobreží Jadranského mora. Čo nám obohacovalo život? Čítať ďalej »


JA V ♥ SVETLO MÁM

JA V ♥ SVETLO MÁM

Vides |

Rumunské mestečko Aleşd sa stalo počas posledných júlových dní pôsobiskom troch dobrovoľníkov – Janky, Lukyho, Lucky pod vedením Márie Rehákovej FMA a Márie Svoreňovej FMA. Spoločne s rumunskými animátormi sa v tomto multikultúrnom meste podieľali na spríjemnení letných prázdnin tak slovensky ako aj rumunsky a maďarsky hovoriacim deťúrencom. Čítať ďalej »Chatovačka s dievčatami z Plaveckého Štvrtka

Chatovačka s dievčatami z Plaveckého Štvrtka

Vides |

Božia vôľa je nevyspytateľná a keď je Vašou túžbou ju plniť, tak sa v živote určite nebudete nudiť :). Mňa Pán pred pár rokmi nečakane priviedol na 3 mesačnú stáž do sociálnej ubytovne plnej Rómov a nádherných rómskych detičiek a mladých, ktorým som sa mala venovať. Čítať ďalej »


Moje malé svetielko

Moje malé svetielko

Vides |

Po celoročnej príprave sa dobrovoľníci VIDESu rozišli do niekoľkých miest sveta, no nezabudli ani na Slovensko. Tak, ako po minulé roky, prišli dávať to, čo dostali aj do Boľkoviec a na nové miesto – do Kokavy nad Rimavicou. Čítať ďalej »


Vo víre troch živlov

Vo víre troch živlov

Vides |

Slovenská 4 členná skupina VIDES dobrovoľníkov sa v dňoch 18. 6. – 9.7. nachádzala priamo v Albánskej dedine Tale pri pobreží Jadranského mora. Čo nám obohacovalo život? Čítať ďalej »