Čím žijeme


O nás   Príprava   Čím žijeme   Galéria   Podporte nás   Kontakt   2%

 

 

Pravda o pravde

Pravda o pravde

Vides |

1150 rokov po príchode solúnskych bratov doniesli dobrovoľníci do Chudlova Verím v Boha v ukrajinskom jazyku. V strede júla začala svoje misijné poslanie na Ukrajine druhá VIDESácka výprava. Čítať ďalej »


Študentky v objatí hôr

Študentky v objatí hôr

Vides |

Posledný júlový týždeň sa v Karpatskej prírode regenerovalo telo, ale i duch. „Nebo v srdci mojom!“ – neoficiálne motto dievčenského pobytového tábora v ukrajinskej Schidnyci bolo radostne opakované niekoľkokrát do dňa. Čítať ďalej »


Zaži aj ty MISIE!

Zaži aj ty MISIE!

Vides |

Drahí priatelia, 11. – 13. októbra Vás srdečne pozývame na prvé stretnutie priebežnej víkendovej prípravy misijných dobrovoľníkov VIDESu v Novej Dubnici. Čítať ďalej »


Pošli Zdravas našim VIDESákom do sveta!

Pošli Zdravas našim VIDESákom do sveta!

Vides |

Leto je očakávaným obdobím nielen pre školákov, ktorým začínajú prázdniny a s nimi plno výletov a táborov, ale aj dlho očakávaným obdobím, na ktoré sa počas celého roka misijní dobrovoľníci svedomito pripravovali. Čítať ďalej »

Prvá skúška ohňom

Prvá skúška ohňom

Vides |

Koniec novembra pre VIDESákov neznamenal iba odštartovanie nového školského roka, ale niesol sa aj v duchu osláv 25. výročia založenia medzinárodného VIDESu a 9. výročia založenia slovenského VIDESu. Čítať ďalej »Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Blahorečia sympatickú misionárku z pralesa

Vides |

Jej misionársky život v pralese bol plný rozmanitých dobrodružstiev. Všetci ju tam potrebovali a ona nikdy neodmietla ošetrovateľskú pomoc. Volali ju babička. V sobotu 24. novembra 2012 bude sr. Mária Troncattiová FMA blahorečená v ekvádorskom meste Macas. Zapíše sa tak ako dvadsiata do radu saleziánskych blahoslavených (okrem dvoch početných skupín španielskych mučeníkov). Čítať ďalej »