Archív


Otvárame Mediálnu školu!

Otvárame Mediálnu školu!

MeŠ |

S prichádzajúcim začiatkom školského roka otvárame aj nový ročník Mediálnej školy. Známe sú už aj termíny kurzov pre druhákov, ktoré sa uskutočnia tradične na SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline. Prváci sa stretnú 15.-17. novembra a druháci budú pokračovať už 11.-13. októbra 2013. Čítať ďalej »
Dávid – ten, ktorý bojoval s obrom...

Dávid – ten, ktorý bojoval s obrom...

Michalovce |

Počas tretieho augustového týždňa prebiehal v Michalovciach prímestský tábor. Saleziánske stredisko sa spolu s bratmi saleziánmi, sestrami saleziánkami, animátormi a deťmi prenieslo do čias Starého zákona. Spoločne sa snažili odkryť tajomstvo odvahy malého Dávida, ktorý premohol mocného Goliáša. Čítať ďalej »Devlá, tu sal muro Devlá ...

Devlá, tu sal muro Devlá ...

Vides |

Takto znel cigánsky preklad táborovej hymny „Ježiš, ty si môj Ježiš“ v osade na Orechovom dvore v Nitre, kde žije približne 200 ľudí a kde Videsáci prežili poslednú tohtoročnú letnú misiu. Čítať ďalej »


Rok 1999 - 6. narodeniny

Rok 1999 - 6. narodeniny

správa |

V šiestich rokoch deti prechádzajú dôležitým obdobím. Vypadávajú im mliečne zuby, prestávajú spávať cez obed a pripravujú sa na život „veľkého“ školáka. Lauru tiež čakali v šiestom roku jej života zmeny. Čítať ďalej »


Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides v lete zachytil vyše 400 sŕdc!

Vides |

Po štyroch stretnutiach zameraných na spoznávanie Božej vôle, seba, Boha, saleziánskej rodiny a celkovej VIDES činnosti a štýlu práce s deťmi a mládežou bolo na osem miest v troch krajinách sveta vyslaných 20 dobrovoľníkov a 5 sestier saleziánok. Čítať ďalej »Septembrová fotosúťaž "famILY"

Septembrová fotosúťaž "famILY"

správa |

Začal sa nový školský rok a s ním aj nová fotosúťaž. Keďže tento mesiac je tak viac prepojený s Národným pochodom za život, rozhodli sme sa myšlienku pochodu podporiť aj našou fotosúťažou, ktorej výherca môže pre svoje stredisko vyhrať jednu spoločenskú hru. Čítať ďalej »