ArchívVIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

VIDES sa prehupol cez štvrťstoročie

Vides |

V dňoch 1.- 4. novembra sa uskutočnil 10. medzinárodný kongres dobrovoľníkov VIDES-u na tému “Recall-Rejoice-Renew” (spomínať, radovať sa, obnovovať). Spomínať a radovať sa, pretože VIDES tento rok oslavuje 25 rokov od svojho založenia, obnovovať, pretože tento kongres je príležitosťou na zdieľanie dobrých skúseností z praxe, na prehĺbenie identity VIDES-u a ako podnet pre dobrovoľníkov, aby Čítať ďalej »


Už neskúšajú moje hranice

Už neskúšajú moje hranice

Bratislava - Kremnická |

Je tomu presne desať rokov, čo ma sestry MC (misionárky lásky) zobrali zo sebou prvýkrát do rómskej osady v Plaveckom Štvrtku. Bol som študentom 5. ročníka sociálnej práce a môj prvoplánový cieľ bol urobiť v rómskej osade výskum na moju diplomovú prácu. Navštívili sme zopár rodín. Keď sme potom stáli v Plaveckom Štvrtku na zástavke, tak som si uvedomil, že sa mi trasú kolená. Čítať ďalej »


Domka, všetko najlepšie!

Domka, všetko najlepšie!

správa |

Áno, združuje vyše 8 550 detí a mladých z rôznych kútov Slovenska. V poslednom roku zabezpečila 1 790 podujatí, na ktorých sa stretlo vyše 83 450 účastníkov. Každoročne pripravuje desiatku táborov pre vyše 7000 deciek. Áno, áno, je to naša sestra (alebo brat? :)) DOMKA!!! A práve dnes oslavuje svoje 21. narodeniny :) Čítať ďalej »Tancovali aj vo fontáne

Tancovali aj vo fontáne

Kultúrny tím |

Laurácke strediská opäť raz roztancovali Bratislavu. TeenDance už po tretíkrát obsadil Mamateyku a počas víkendu 19.-21.októbra predstavil tanečníčky zo stredného a východného Slovenska. Účastníci tancovali všade, kde sa len dalo. Dokonca aj vo fontáne. Čítať ďalej »


Misie v oratku

Misie v oratku

Trnava |

S bližiacou sa misijnou nedeľou sme v našom stredňajsom oratku 17.10.2012 priblížili deťom misie a misijne kraje netradične Čítať ďalej »Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

Prváci z Mediálnej školy chcú posúvať médiá vpred

MeŠ |

Rekord je na svete! Prvý kurz nového ročníka saleziánskej Mediálnej školy navštívil zatiaľ najvyšší počet účastníkov v jej histórii. 33 mladých stredoškolákov z celého Slovenska sa naučilo základy tvorby žurnalistického textu a nazrelo aj do zákulisia médií a ich logiky. Niektorým sa dokonca ťažko odchádzalo domov. Čítať ďalej »


Tajomstvo animátorstva I.

Tajomstvo animátorstva I.

Trnava |

V dňoch 12.-14.10.2012 sa niektoré dievčatá z trnavského strediska vybrali do krásneho prostredia Malých Karpát, presne na Jahodník, čo je časť Smoleníc. Prišli, aby zažili akčný víkend o dobrodružstve animátorstva. Čítať ďalej »