Správy


Deň zeme s eco-Laurou

Deň zeme s eco-Laurou

správa |

Eko-tím Laury pripravil peknú aktivitu v týždni Dňa Zeme. Spoločne pripravili aktivity s nápadmi ako inšpirovať a motivovať mladých ľudí k tomu, aby boli ohľaduplnejší a láskavejší k našej Zemi. Čítať ďalej »

Nápady na stretko online

Nápady na stretko online

správa |

Zozbierali sme niekoľko konkrétnych námetov, ktoré Vám ponúkame. Pracujte s nimi tak ako aj pri zvyčajných stretkách: využite to, čo sa Vám hodí, námety si prispôsobte svojmu stretku. Čítať ďalej »


Oratko online oslavuje jeden rok od svojho vzniku

Oratko online oslavuje jeden rok od svojho vzniku

správa |

Už tento víkend uplynie rok, čo Saleziánsky pastoračný tím prišiel medzi mladých s úplnou novinkou v online svete a vytvoril projekt s názvom Oratko online. Na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a Spotify tak počas celej pandémie môžeme sledovať rôzne aktivity od bratov saleziánov, sestier saleziánok, saleziánov spolupracovníkov a mnohých mladých dobrovoľníkov po celom Slovensku. Čítať ďalej »Sviatok blahoslavenej Laury Vicune

Sviatok blahoslavenej Laury Vicune

správa |

Pozývame vás osláviť Laurin sviatok spoluúčasťou na výzve od sestry Runity Borjy FMA, generálnej radkyne zodpovednej za pastoráciu mladých. Výzva obsahuje návrhy na slávenie sviatku, aby sme sa nechali sprevádzať Laurou Vicuñou počas prípravy na slávnosť dona Bosca. Čítať ďalej »


9. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

9. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

správa |

Laura, Ty si naplno prijala všetko, čo si dostala a našla si tak samú seba. Verila si Bohu, nechala si sa Ním viesť, pretože si vedela, že pre Teba pripravil to najlepšie. Tvojím cieľom bolo nebo, večnosť. Podobný odkaz nám zanechal aj blahoslavený Carlo Acutis: ,,Už od počiatku sme v nebi očakávaní. Všetci sa rodia ako originály, ale mnohí zomierajú ako fotokópie.“ Čítať ďalej »


8. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

8. deň deviatnika k blahoslavenej Laure Vicuni

správa |

Laura, mnohokrát si ako zraniteľné, jemné dievča čelila útokom Manuela Moru, ktorého viedli pokušenia. Ty si sa odvážne postavila proti svojmu útočníkovi a nasledovala si príklad Ježiša. Pápež Ján Pavol II. Tvoj život nazval ,,básňou o čistote, obeti a dcérskej láske“. Tvoja mamka bola rovnako zraniteľnou ženou a v tom čase tak žilo mnoho žien. Čítať ďalej »