Forty For You


Ochotné srdce v každý čas

Ochotné srdce v každý čas

Forty For You |

Počas dnešného čítania mi zrak padol na jednu udalosť. Keď Ježiša prišli zajať, on ešte riešil vojaka, ktorému Peter odťal ucho – síce evanjelista Ján to nespomína, ale u Lukáša sa píše, že Ježiš tomu vojakovi to ucho uzdravil. Nerozumiem tomu. Čítať ďalej »


Láska až do krajnosti

Láska až do krajnosti

Forty For You |

Vstupujeme do Veľkonočného trojdnia. Nezačíname ho hocijako, ale začíname ho s láskou. ,,...miloval ich do krajnosti.“ Pýtame sa koho? Mňa i Teba. Za nás sa Pán Ježiš obetoval na kríži. Čítať ďalej »


Úmysly srdca

Úmysly srdca

Forty For You |

Judášov úmysel zradiť Krista je dokonaný. Sám prichádza k veľrade a za 30 strieborných „predáva“ svojho Majstra. Ježiš odhaľuje tento úmysel zrady pri veľkonočnej večeri pred všetkými apoštolmi. Zrazu sa pozerajú jeden na druhého, v tichosti sa možno navzájom obviňujú, rozpamätávajú sa na posledné dni, na slová a skutky všetkých, kto a čím mohol zradiť Krista. Čítať ďalej »


Nechápem...

Nechápem...

Forty For You |

Zaujímavé, koľko otázok dostal Ježiš za tak krátky čas. Jedna za druhou. Aký zmätok a rozpaky dnes vnímame zo strany učeníkov. Pred ich očami sa niečo deje a oni nechápu “o čom Ježiš točí…”, aké “kšefty” s Judášom a kam chce ísť, kam ani Peter nemôže?! Nedáva im to logiku. Čítať ďalej »


Boh zázrakov

Boh zázrakov

Forty For You |

Každý jeden z nás si spomenie na situácie, kde sa pozastavil a povedal: „Wau, toto je zázrak!“ Ale niekoľko násobne viackrát zažívame presne opačnú situáciu, kde sa nachádzame stratení, bezvládni, až v tej chvíli neveriaci s jedinou otázkou: prečo? Čítať ďalej »


Tvoja Sloboda

Tvoja Sloboda

Forty For You |

Túžime po slobode. Túžime žiť život v plnosti, túžime sa oslobodiť od všetkého, čo nás zväzuje. Kto z nás však môže povedať, že už je úplne slobodný? Čítať ďalej »