Forty For You


Keď Boha nevidno

Keď Boha nevidno

Forty For You |

Zloba, zrada priateľa, vchádzajúci satan, nepochopenie blížnych. A tento odstavec v mojej Biblii končí kratučkou vetou, z ktorej mi naskakujú zimomriavky; "A bola noc". Ako možno vidieť Boha v extrémne ťažkých situáciách? Čítať ďalej »


Milovať Ťa viac...

Milovať Ťa viac...

Forty For You |

„Mária mala libru pravého vzácneho nardového oleja. Pomazala ním Ježišove nohy. Viete čo je to nardový olej? Ani ja neviem, no Písmo hovorí, že bol VZÁCNY a množstvo jednej libry je približne asi 327 g. Dosť nie? Čítať ďalej »


Obyčajný piatok

Obyčajný piatok

Forty For You |

Začalo to dva dni predtým na prvý pohľad celkom bezvýznamnou udalosťou. Žena zamilovaná do Ježiša ho pomazala vzácnym olejom. Pravdepodobne ju to stálo celý majetok. Dala všetko. Aj keď ňou ostatní opovrhovali. Láska. Čítať ďalej »


Keď chceš viac milovať, tak...

Keď chceš viac milovať, tak...

Forty For You |

Spomínaný Efraim z dnešného evanjelia je miesto blízko púšte. Ježiš sa pred udalosťami, ktoré ho čakajú v najbližšom čase, plánovane alebo menej plánovane, utiahne práve na toto miesto. Tuší, čo sa bude diať, a preto potrebuje načerpať silu do najbližších dní utrpenia práve pri Otcovi. Čítať ďalej »


Žiak nie je nad učiteľa

Žiak nie je nad učiteľa

Forty For You |

Židia si v týchto veršoch všímali nesprávne veci: „Ako sa opovažuje toto povedať?! Kto je on?!“ Ježiš ich napomína: „No tak ľudia, veď otvorte oči a dívajte sa čo konám! Tu sú dôkazy!" Čítať ďalej »Skutky slobody

Skutky slobody

Forty For You |

Dnes by sme nemuseli zamyslenie ani čítať. Ježiš je veľmi priamy a jasný. V Písme sa píše: „Kto pácha hriech, je otrok.“ (Jn 8, 34) A miesto v dome má syn, nie otrok. Z otroctva nás však musel vyslobodiť On – Syn, aby sme sa mohli stať Božími deťmi a mohli prebývať u nášho nebeského Otca. Čítať ďalej »Zákon vs. Láska

Zákon vs. Láska

Forty For You |

Spravodlivý človek nemal v Starom zákone význam morálne celistvej osoby. Písmo však pod pojmom spravodlivý človek chápe človeka verného Písmu a Mojžišovým predpisom. A Jozef bol spravodlivý človek. Čítať ďalej »