Forty For You


Štedrosť

Štedrosť

Forty For You |

Ježiš nám dáva veľké úlohy. Chce, aby sme nenasledovali len tak niekoho. Chce, aby sme nasledovali Jeho Otca. Aby sme boli milosrdní, ako je On milosrdný, aby sme nesúdili, neodsudzovali a odpúšťali si navzájom. Je to ťažká úloha. Čítať ďalej »


Keď je dobre...

Keď je dobre...

Forty For You |

Ježiš nás dnes s Petrom, Jakubom a Jánom berie na horu, aby sa nám ukázal ako Boh. Chce zbúrať naše idylické predstavy o tom, kto je to Boh. Je pre nás totiž prirodzené myslieť si, že kde je utrpenie, tam nemôže byť Boh. Ale Ježiš hovorí o svojom utrpení, ktoré ho čaká. Napriek tomu učeníci hovoria “dobre je nám tu”. Čítať ďalej »Božia spravodlivosť

Božia spravodlivosť

Forty For You |

Božia spravodlivosť je iná než tá ľudská, je výnimočná. Dnes nám Ježiš ponúka pohľad na 5. prikázanie z desatora, ktoré sa kedysi medzi Židmi chápalo úplne doslovne (čin vraždy). Ježiš dáva naň iný, trocha ,,prísnejší“ pohľad. Čítať ďalej »Ake znamenie?

Ake znamenie?

Forty For You |

Židia pokúšali Ježiša tak, že žiadali od neho znamenie z neba. Ježiš im odpovedal, že toto pokolenie je zlé pokolenie. Žiada znamenie, ale znamenie nedostane, iba ak znamenie Jonášovo. Čítať ďalej »


Náš

Náš

Forty For You |

Odhrniem svoju perinu, na nohy nasuniem svoje papuče, vlastnou kefkou si vyčistím zuby a učešem sa svojím hrebeňom. Spravím si pre seba raňajky a desiatu. Čítať ďalej »